نمایش همه

علت گرم نشدن مایکروفر وستینگهاوس در چیست؟

علت گرم نشدن ماکروفر وستینگ هاوس

ماکروفر یا مایکروفر یکی از وسایل ضروری برای هر خانه ای به حساب می آید. با کمک مایکروویو می توانید خیلی راحت تر از اجاق گاز, غذاهای مورد علاقه خود را درست کنید یا در سریع ترین زمان ممکن نیز آن ها را گرم نمایید. حالا فرض کنید، چنین دستگاه با ارزشی به هنگام کار کردن خاموش شود یا غذا را گرم نکند، باید چه کرد؟ خیلی از افراد، خودشان به تعمیر لوازم برقی می پردازند که همین کار، نه تنها باعث افزایش هزینه ها می شود، بلکه گاهی اوقات، هزینه های جبران ناپذیری را ایجاد می کند. در صورتی که با گرم نشدن ماکروفر خود مواجه شده اید، می توانید برای گرفتن مشورت و تعمیرات لازم با نمایندگی مجاز تعمیرات مایکروفر وستینگهاوس در تهران با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس بگیرید. در ادامه مقاله به بررسی و عیب یابی گرم نشدن مایکروفر وستینگهاوس می پردازیم.

علت گرم نشدن ماکروفر وستینگهاوس

در این بخش، مهمترین علت هایی که یک مایکروویو می تواند گرم نشود را برای شما عزیزان بازگو می کنیم:

علت اول: دیود

هدف اصلی و کار دیود در مایکروفر وستینگهاوس، تبدیل قدرت AC به DC  می باشد که ولتاژ را نزدیک به ۵۰۰۰ ولت افزایش می دهد. این ولتاژ بالا باعث می شود که قدرت مگنترون برای گرم کردن غذا افزایش پیدا کند. با از بین رفتن و سوختن دیود، مگنترون ولتاژ کافی را دریافت نمی کند و همین امر باعث گرم نشدن ماکروفر و غذا می شود. در ابتدا باید دیود را بررسی نمایید و اگر سوخته باشد باید سریعا آن را جایگزین نمایید. برای تست دیود، می توانید از مولتی متر نیز استفاده نمایید. برای تعویض دیود و دیگر قطعات برقی بهتر است که از یک متخصص و تعمیرکار خبره در این زمینه استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با تعمیرگاه مرکزی یخچال وستینگهاوس

علت دوم: سوئیچ درب

عموم مایکروفر ها دارای سه یا چهار سوئیچ در هستند. اگر در ماکروفر به خوبی بسته نشود، می تواند مشکل از یکی از سوئیچ های در باشدکه باعث شده است مایکروفر روشن نشود و دیگر غذا را گرم نکند. برای بررسی سوئیچ های ماکروفر از یک مولتی متر استفاده  نمایید. اگر هر کدام از سوئیچ ها به درستی کار نکرد، باید آن را تعویض نمایید. برای تعویض قطعات برقی، حتما از یک تکنسین کمک بگیرید و از جدا بودن سیم برق از کلید پریز اطمینان داشته باشید.

علت سوم: مگنترون

یکی از قطعات مهمی که اگر برای آن مشکلی ایجاد شود، دیگر قابل تعویض نیست، می توان به مگنترون نیز اشاره ای داشت. این قطعه با ارزش با دریافت ولتاژ بالا و استفاده از جریان DC، عامل مهمی در گرم کردن غذا و مایکروفر محسوب می شود. متاسفانه همانطور که گفته شد، این قطعه امکان تعمیر ندارد و باید توسط یک تعمیرکار وستینگهاوس نیز تعویض شود.

علت چهارم: ترانسفورماتور با ولتاژ بالا

یکی دیگر از علت هایی که می تواند مایکروفر را گرم نکند، ترانسفورماتور می باشد.  عموم اجاق های مایکروفر (مایکروویو) به منظور تغذیه آنتن مگنترون، باید ولتاژ بسیار بالایی را تولید نمایند تا  انرژی لازم را برای طبخ غذا و گرم کردن مایکروفر وستینگهاوس، از خود ساطع کنند. هنگامی که یک ترانسفورماتور ولتاژ بالا خراب می شود ، معمولاً قوسی در آن ایجاد خواهد داشت و بوی سوختن  می دهد. 

علت گرم نشدن مایکروفر وستینگهاوس

علت پنجم: خازن ولتاژ بالا

خازن ولتاژ بالا برای تبدیل خروجی ترانسفورماتور به ولتاژ DC و دو برابر شدن ولتاژ خروجی با دیود ولتاژ بالا کار می کند. اگر خازن سوخته باشد، تمام مدار ولتاژ بالا به درستی کار نخواهد کرد و مایکروویو گرم نمی شود. برای تشخیص اینکه خازن ولتاژ بالا نقص دارد یا خیر، بهتر است که از یک متر VOM با قابلیت تست ظرفیت استفاده کنید. اما همانطور که در بالا به آن اشاره شد، این کارها تخصصی بوده و نیاز به یک تکنسین مبحر در حوزه تعمیرات می باشد.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با سرویس کولر گازی وستینگهاوس

علت ششم: فیوز حرارتی

 اگر فیوزهای حرارتی مایکروویو بیش از حد گرم شود، قدرت را به مایکروویو قطع می کند. برای تعیین اینکه فیوز حرارتی دچار آسیب و ایراد شده است، از یک مولتی متر برای آزمایش و تداوم داشتن آن استفاده کنید. اگر فیوز تداوم ندارد،  باید سریعا آن را جایگزین کنید. فیوز حرارتی را نمی توان دوباره تنظیم و تعمیر نمود، بهترین کار تعویض این قطعه با قطعه اورجینال است. 

علت هفتم: دماسنج

در صورت گرم شدن بیش از حد مایکروفر وستینگهاوس، همان گرما باعث قطع شدن محافظ برق در مایکروویو می شود. اگر Thermoprotectorبه درستی کار نکند و نتواند گرمای موجود را کنترل نماید، نه تنها مایکروفر شروع به کار نمی کند بلکه گرمایی هم تولید نمی کند. برای تعیین اینکه گرمای مناسبی در ماکروفر وجود دارد باید  ترموپروکتور را با یک مولتی متر چک کنید و در صورت داشتن مشکل باید به تعویض آن اقدام نمایید.

علت هشتم: صفحه اصلی کنترل

صفحه اصلی کنترل ممکن است خراب یا آسیب دیده باشد. با این حال، این مشکل به ندرت اتفاق می افتد.  اگر مشکل از تابلوهای کنترل باشد، خیلی راحت می توان آن را تشخیص داد، قبل از تعویض صفحه کنترل، تمامی قسمت های موجود را کنترل نمایید و اگر مشکلی در آن پیدا شد، حتما آن را تعویض نمایید.

آشنایی با خدمات تعمیرات وستینگهاوس

تعمیر یخساز وستینگهاوس | گرم شدن یخچال وستینگهاوس | تعمیر لباسشویی وستینگهاوس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 20 =